Bazen masaj aleti olarak tanımlanan bir vibratör, vücutta zevkli cinsel uyarım üretmek için kullanılan bir seks oyuncağıdır. Vibratörlerin birçok farklı şekil ve modeli vardır. 2010 dönemi vibratörlerinin çoğu, titreşen, elektrikle çalışan bir cihaz içerir. Vibratörler, bir veya daha fazla kişi tarafından hem solo hem de ortak kullanım için uygundur. Her iki partnerin cinsel organlarını uyarmak için çiftler tarafından kullanılacak cihazlar da mevcuttur. Klitoris, vajina, penis, testis veya anüs gibi erojen bölgelere cinsel uyarılma, cinsel hayal kırıklığının giderilmesi ve orgazma ulaşmak için uygulanabilirler. Mastürbasyon veya cinsel ilişki yoluyla orgazma ulaşmakta güçlük çeken kadınlara seks terapistleri tarafından vibratörler önerilebilir.

Çok çeşitli vibratörler vardır, ancak bunların çoğu birkaç geniş kategoriye ayrılır:

Klitoral: Güçlü değnek vibratörleri klitorisi harici olarak uyarır. En yaygın klitoral vibratör tipi küçük, yumurta şeklindedir ve uzun bir kabloyla çok hızlı bir pil takımına bağlıdır. Varyasyonlar, dar mermiler, hayvanlar, ergonomik formlar, minyatür roketler ve büyük insan dilleri gibi şekillendirilmiş vibratörleri içerir. Tasarımdan bağımsız olarak, klitoral vibratörün ana işlevi, değişen hızlarda ve yoğunluklarda titreşmektir.

Dildo Şekilli: Bunlar gerçekçi penis şekli ve boyutlarındadır ve plastik, silikon, kauçuk, vinil veya lateksten üretilmişlerdir. Titreşimli dildolar kişisel kullanım için veya ortak kullanım için uygundur. Farklı boyutlarda, renklerde ve dokularda ve çift uçlu olabilirler, böylece hem anal hem de vajinal girişi aynı anda yapılabilir.

Aşk Yumurtası: Klitoral veya penil stimülasyon ve vajinal veya anal yerleştirme için yumurta veya mermi şeklinde vibratörlerdir. Kablolu ve kablosuz varyantların ikisi de yaygındır.

Tavşan: Hem vajina hem de klitorisin aynı anda uyarılması için iki uçludır. 90'ların sonlarında Sex and the City'de gösterilmiştir. Tavşan vibratörü aslında farklı boyutlarda iki vibratörden oluşur. Penis benzeri şekilli bir vibratörün vajinayı uyarmak için vajinaya yerleştirilmesi amaçlanırken, daha küçük bir klitoral uyarıcı ana vibratöre ileriye dönük olarak yerleştirilir. Tavşan vibratörü, adını bir çift tavşan kulağına benzeyen klitoral uyarıcının şeklinden almıştır.

G-Noktası: Geleneksel vibratöre benzer ancak kavisli ve genellikle yumuşak jöle benzeri bir kaplamaya sahiptir. Eğri, G noktasını uyarmak için tasarlanmıştır. Bu tip vibratör silikon veya akrilik gibi malzemelerden yapılır. Titreşimli veya titreşimsiz olarak kullanılabilir.

P-Spot: Prostatı uyarmak için bir eğriye sahip G-spot vibratöre benzer.

Anal Vibratörler: Bunlar anal kullanım için tasarlanmıştır ve içeride kaymalarını ve rektuma yerleşmelerini önlemek için geniş bir tabana veya kavramak için uzun bir sapa sahiptir. Anal vibratörler farklı şekillerde gelirler, ancak genellikle popo tıkaçı benzeri vibratörlerdir.

Kelebek: Cinsel ilişki sırasında eller serbest klitoral uyarım için bacaklara ve bele sarılmış vibratör. Üç çeşidi vardır: geleneksel, uzaktan kumandalı ve anal veya vajinal uyarıcılarla. Silikon, plastik, lateks veya jelden yapılırlar.

Titreşimli Horoz Halkası: Genellikle cinsel ilişki sırasında klitorisin uyarılması için bir horoz halkasına takılan veya takılan vibratör (genellikle kablosuz).

Cep Roket Vibratörler: Uçlarından birinde titreşimli çıkıntılar bulunan bir silindir şeklindedir. Vajinal yerleştirme için değil, klitoris veya meme uçlarını uyarmak içindir. Bir cep roketi, tipik olarak yaklaşık beş inç uzunluğunda ve küçük, seyahat boyutlu bir el fenerine benzeyen bir mini vibratördür. Bunlar, birinin çantasında veya evrak çantasında taşınabilen gizli seks oyuncakları olarak tanımlanır, ancak en sessiz vibratörlerden biri değildir. Küçük boyutu nedeniyle, tek bir pille çalışır ve genellikle yalnızca bir hıza sahiptir.